Zpět na přehled oddílů

O oddílu

Historie organizovaného stolního tenisu v Jihlavě se datuje již k roku 1950, kdy vznikl první jihlavský oddíl Rudá hvězda, která stejně jako hokejisté měla velkou výhodu profitovat z přítomnosti mnoha vojáků, a proto dosahovala vynikajících výsledků i v ligových soutěžích. V té době se ještě trénovalo v přilehlých prostorách Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Poté byl klub přejmenován na SK Modeta Jihlava a přesídlen do dnešních prostor pod autobusovým nádražím. V této době se nám podařilo odchovat pozdější reprezentantku a nyní stále vynikající extraligovou hráčku Bartošovou. V roce 1993 se název formálně změnil na Sportovní klub Jihlava, zkráceně SK Jihlava. 

 

Dnes má SK Jihlava 5 mužských družstev, zastoupených napříč okresními a krajskými soutěžemi, včetně té nejvyšší, a je občasným účastníkem 3. ligy, kterou se zatím bohužel nepodařilo stabilně udržet. Naopak jediné družstvo žen je dlouholetým celkem 2. ligy, přičemž několik let nastupovalo i v lize první. Působí zde 27 dospělých hráčů a 35 hráčů z mládežnických kategorií.

 

Podmínky k tréninku jsou zde vynikající, neboť celá herna je stabilně stolnětenisová, nemusí se tedy stále skládat stoly a dělit se o halu s dalšími sporty. Je zde postaveno stabilně 6 stolů, které se na víkendové zápasy redukují na stoly 2, čímž se dosáhne prostoru, který je pravidly předepsán dokonce pro nejvyšší světové soutěže. Jinak klub těží z plně profesionální podlahy a osvětlení, oboje vytvořené pro ideální podmínky stolního tenisu, a samozřejmě dámských i pánských šaten včetně sociálního zařízení a sprch. 

Mládež

Trénink a výchova mládeže byla a stále je nedílnou součástí filozofie našeho klubu. Snažíme se vést děti již od útlého věku pod dohledem kvalifikovaných a zkušených trenérů, kteří ale samozřejmě nezapomínají a respektují jak fyzický, tak mentální vývoj dětí. Důkazem tohoto úspěchu mohou být vynikající umístění, které naši odchovanci dosahovali a dosahují v republikovém měřítku v mládežnických kategoriích v průřezu času. Taktéž v současné době máme několik nadějí, přičemž některým se věnujeme i individuálně. Vždy ale bylo snahou a odpovědností všech starších a zkušených hráčů, aby mládeži udělovali cenné rady a i s nimi trénovali, neboť jedině tak lze vychovat budoucí hráče, kteří budou dosahovat ještě lepších výsledků než generace stávající. Proto se v Jihlavě, jakožto i v dalších městech kraje Vysočina, pořádají pravidelně po celou sezonu turnaje od mladších žáků až po dorostence. K tréninku se navíc využívá i moderních technologií, jako je např. robot, který je schopen vracet míčky podle naprogramování, což může posunout celý trénink o velký kus vpřed.

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.