Hokejbal SK Jihlava

19. 04. 2018

V nejkratším možném termínu zvládnuli jihlavští hokejbalisté postoupit v rámci čtrvtfinále přes svého soupeře z Jindřichova Hradce. Po dvou domácích výhrách zvítězili ve třetím utkání jasně 9:1 a v souboji o finále se utkají s loňským vítězem z Poličky.

Jindřichohradečtí po dvou prohrách museli v domácím prostředí odvracet hrozbu konce sezony, od samotného úvodu ale začali ztrácet půdu pod nohami. První útok Jihlavy vletěl jako uragán do pásma domácích a již po 13 vteřinách Danko překvapil zpoza branky brankáře Jana Janáka  - 0:1. Prakticky každé další střídání znamenalo pro domácí defenzivu stav ohrožení a nebylo tak žádným překvapením, když v šesté minutě Střecha navýšil skóre na 2:0. Ani ne o dvě minuty později navíc Jobák po rychlém zpracování prostřelil Janáka potřetí a do branky se postavil jeho mladší bratr Filip. Zatímco Humlíček v brance Jihlavy se v první polovině úvodní části s míčkem příliš nepotkal, jeho protějšek po svém nástupu musel zuby nehty bránit své čisté konto. První vážnější šanci na zdramatizování zápasu si domácí vypracovali při vyloučení Javorky, skóre se ale neměnilo. Ve třinácté minutě se ale do zakončení dostal Mátl, a i když Humlíček jeho dva pokusy dokázal vyrazit, na třetí dorážku již dosáhnout nemohl. Kontaktní branka hradecké vybudila k větší aktivitě, další branku se jim ale do první sirény přidat nepovedlo.

Stejně jako v úvodu zápasu patřili i první minuty druhé části jihlavskému týmu. V samostatném úniku ale neuspěl Střecha a ani několik slibných pokusů při vyloučení domácího Strašíka si cestu za záda Janáka nenašlo. Až ve 25. minutě napřáhnul při další přesilové hře na modré čáře Smutný a vymetl přesně šibenici domácí branky.  Za další dvě minuty vedli hosté již o čtyři branky. Domácí zastavili v samostatném úniku Růžičku jen za cenu faulu a úspěšný reparát složil z trestného střílení nad vyrážečku přesně pálící Střecha. Domácím nešla upřít snaha utkání ještě zdramatizovat, veškeré útoky se ale tříštili o dobře pracující jihlavskou defenzivu nebo končili na výstroji jistého Humlíčka. V předposlední minutě druhé třetiny pak domácí vyrobili obrovskou chybu v rozehrávce a Javorka zakončoval pohodlně do opuštěné branky. V samotném závěru navíc zbytečně svůj tým oslabil zkušený Mátl, který za píchnutí holí inkasoval trest na 5 minut a do konce utkání.

A během dlouhého oslabení jihlavští definitivně odstřelili i poslední teoretické šance domácích na zvrat. Nejprve svoji druhou branku zaznamenal Jobák, o chvíli později zkompletoval hattrick Střecha a těsně před vypršením trestu uzavřel skóre utkání i celé série další přesnou ranou od modré Danko. Zbytek utkání se ji pouze dohrával, o postupujícím do dalších bojů bylo dávno rozhodnuto.

„Dnešní zápas skončil pro domácí až příliš krutě, my jsme ale prokázali velkou chuť po vítězství od samého začátku. Rychlý gól Hradec srazil, definitivně je ale zlomila až druhá třetina, kdy se nám povedlo odskočit na rozdíl pěti branek. Soupeři děkujeme za, až na výjimky, férovou sérii. Nás teď čeká Polička a to bude zase o level těžší soupeř.  Máme 14 dní na to se na ně připravit a rozhodně se pokusíme jeden zápas u nich vyhrát. Věřím, že můžeme jít dále,“ burcuje trenér Lukáš Staněk

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Jihlava   1:9 (1:3, 0:3, 0:3)

Branky: 12:48 Mátl D. (Slanina, Hunal) - 0:13 Danko (Střecha), 05:05 Střecha (Danko, Jiskra), 7:15 Jobák (Smutný) , 24:48 Smutný (Brázda), 26:44 Střecha, 28:45 Javorka, 31:00 Jobák (Danko, Střecha), 33:21 Střecha (Smutný, Jobák), 34:53 Danko (Brázda)

Střely: 29:38      Vyloučení: 9:7                 Využití: 0:5         Rozhodčí: Martis, Kalabza

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F.) – Šerý, Jiskra, Koch J., Homola, Vávrů, Vilímek– Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák,  Javorka, Růžička, Trybuček, Hlavatý, Bohatý