Hokejbal SK Jihlava

21. 03. 2018

Základní část 1. Ligy je minulostí. Hokejbalisté Jihlavy v jejím závěrečném kole porazili Kelty z Berouna 6:0, obsadili konečné třetí místo a můžou se chystat na čtvrtfinále. To se rozběhne víkend po Velikonocích, o soupeři se rozhodne v nadcházejících osmifinálových bitvách.

V závěrečném zápase základní části jihlavští hokejbalisté přivítali na své půdě berounské Kelty. Ti o den dříve zvítězili v Přelouči a přiblížili se tak výrazně k účasti v playoff. Na svůj výkon ale na Vysočině rozhodně nenavázali. Od úvodní buly působili hodně pasivně a bylo jen otázkou času, kdy se Jihlavané dostanou do vedení. Toho se dočkali v osmé minutě, když Smutný v přesilové hře našel před brankou zcela osamoceného Danka, který nemohl minout. Hosté mohli vzápětí oplatit stejnou mincí, s vlastní výhodou jednoho muže v poli ale naložili o poznání hůře. V závěrečné minutě poskytli hostující obránci hodně prostoru Brázdovi,  jehož sražená střela se sice mezi tři tyče nevešla, díky šťastného odrazu od Fialy se ale přeci jen dostala za záda brankáře Laška.

Podobný průběh byl k vidění i v následujících dvou třetinách. Domácí častěji zasypávali brankáře Laška střeleckými pokusy a v každé části si připsali další dvoranky. Ve 24. minutě se třetí jihlavská formace usadila v pásmu hostů, Hlavatý přistrčil Růžičkovi, který trefil přesně. Další branky přidali domácí opět v závěrečné minutě. Ukázkové přečíslení předvedla trojice Danko – Blaško – Střecha a poslední jmenovaný zakončoval do zcela prázdné branky. V 39. minutě se pak jihlavští dočkali jubilejní sté branky v sezoně, když Laška prostřelil Matějka. Poslední branku základní části si domácí schovali symbolicky na úplně poslední minutu. Homola zavezl míček do pásma a Smutný jej nadvakrát protlačil až za brankovou čáru.

„Vzhledem k ostatním výsledkům již dnešní utkání nemohlo nic změnit na našem postavení, rozhodně jsme ale chtěli uspět. Veškerý průběh sezony je nyní zapomenut, my máme 14 dní na to, připravit se na čtvrtfinále. Uvidíme, s kým se nakonec utkáme, naším jednoznačným cílem je ale postup. Nic jiného nebereme,“ nechal se slyšet trenér Jihlavy Staněk.

SK Jihlava – SK Kelti 2008  6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 7:22 Danko (Smutný, Střecha), 14:07 Fiala (Brázda, Blaško), 23:49 Růžička (Hlavatý), 29:40 Střecha (Blaško, Danko), 38:35 Matějka (Blaško, Střecha), 44:15 Smutný (Homola)

Střely: 26:15                      Vyloučení: 3:4                 Využití: 2:0         Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Drštička) – Jiskra, Vávrů, Homola, Koch J., Blaško, Vilímek – Matějka, Danko, Střecha,  Brázda, Smutný, Fiala, , Herman, Bohatý, Růžička, Hlavatý