Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Hokejbal

29. 11. 2017

Podzimní část 1. Ligy je u konce. V závěrečném dvojkole nejprve jihlavští nedovolili skórovat soupeři z Jindřichova Hradce (4:0), aby o den později propadli na půdě posledních Litic (2:4). I přes závěrečnou porážku se stále drží v čele tabulky, 4 body před Prachaticemi.

Předposlední duel před zimní přestávkou sliboval na hřišti Jihlavy ofenzivní podívanou, Jindřichův Hradec stejně jako domácí totiž patří k nejproduktivnějším týmům soutěže. Svoje kvality oba celky prokazovaly ihned od úvodní buly, střelecky aktivněji se překvapivě prezentovali Jihočeši. V 11. minutě ale během 33 vteřin dvakrát inkasovali a nabrali rozhodující manko. V jediné početní převaze Jihlavy našel Smutný ideální přihrávkou Danka, kterému stačilo nastavit čepel hokejky - 1:0. Hradečtí se snažili okamžitě odpovědět, nepohlídali si ale rychlý protiútok, na jehož konci Vávrů s ledovým klidem překonal Janáka.

Druhá třetina i díky dvěma faulům domácích patřila hostujícímu celku. Útočná vozba v čele s nejlepším střelcem týmu Slaninou neustále zaměstnávala brankáře Humlíčka, který ale veškeré pokusy dokázal zneškodnit. Příležitosti jihlavských se v druhé části daly spočítat na prstech jedné ruky a skóre se tak do konce prostřední části nezměnilo.

I v posledních patnácti minutách byli hosté o něco aktivnějším týmem, byli to ale jihlavští, kdo dokázal vstřelit další branky. Aktivitu Habermanna se Střechou dokázal přetavit v třetí přesný zásah Matějka a když pak 5 minut před koncem Danko dorazil do branky svůj předchozí pokus, bylo o zisku všech bodů pro domácí rozhodnuto.

Závěrečný souboj podzimu zavedl jihlavské na hřiště posledních Litic, jak se ale ukázalo, ani rozdíl 32 ligových bodů nemusí znamenat výhru favorita. Hosté v úvodu nedokázali dodržovat ani základní herní návyky a během první poloviny úvodní třetiny se prakticky nedostali ze svého pásma. V 6. minutě Danko ztratil míček na vlastní modré čáře a Rak přesnou ranou prostřelil Humlíčka. O minutu později plzeňští vedli již 2:0. Rak po buly nahodil míček směrem k jihlavské brance a ten se odrazil od jednoho z hráčů až za brankovou čáru. Hororovou první část zakončil Habermann tečí Rybářovi střely až za záda vlastního brankáře – 3:0.

V úvodu druhé třetiny se jihlavští mohli vrátit do hry při vyloučení Rybáře, ani během početní výhody si ale nedokázali vypracovat větší příležitost ke vstřelení branky. To se jim povedlo až v minutě dvacáté, když po křídle unikl Růžička a přízemní střelou poprvé překonal Třísku. O chvíli později hosté promarnili další početní výhodu, navíc krátce po jejím skončení se k míčku dostal Kastner a přesnou ranou vrátil svému týmu tříbrankový náskok. Ten ještě před druhou sirénou dokázal ukrojit hostující Fejt, který potrestal velkou chybu domácí obrany.

V třetí třetině se favorit z Jihlavy začal přeci jen více prosazovat přes domácí defenzivu, veškeré šance ale končily buď na nepřesnostech jihlavských, nebo na výstroji dobře chytajícího Třísky. Tři minuty před koncem byli po vzájemné potyčce vyloučeni Habermann s Šimanem a hosté se rozhodli pro dlouhou hru bez brankáře. Během ní sice domácí nepustili z obranné třetiny, Tříska ale všechny pokusy udržel před brankovou čárou. Poslední tři body tak zůstali překvapivě na půdě Litic.

„Ani jeden zápas nám nevyšel podle představ. S Jindřichovým Hradcem jsme sice dokázali vybojovat tři body, soupeř byl ale minimálně od druhé části lepším týmem. Naštěstí nás podržel gólman Humlíček. V neděli jsme naopak totálně vyhořeli. Na rozdíl od domácích nám chybělo nasazení, touha po vítězství, kvalita. Zkrátka úplně vše. Zbytečně ztracené tři body, které nám můžou na konci soutěže chybět,“ nebyl se závěrem podzimu v žádném případě spokojen trenér Lukáš Staněk.

SK Jihlava – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10:04 Danko (Smutný, Střecha), 10:37 Vávrů (Smutný, Brázda), 34:37 Matějka (Habermann, Střecha), 40:14 Danko (Střecha)

Střely: 20:24              Vyloučení: 4:1           Využití: 1:0    Rozhodčí: Hrazdíra, Kettner

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F.) – Jiskra, Vávrů, Habermann, Zbořil, Vilímek, Koch J. – Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Trybuček, Hlavatý, Bohatý, Růžička

HBC Plzeň – Litice – SK Jihlava 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky: 5:15 Rak (Šiman), 6:45 Rak (Rybář, Juroško), 10:31 Rybář (Juroško), 23:30 Kastner (Rota) – 19:24 Růžička (Habermann, Fejt), 29:09 Fejt

Střely: 35:23              Vyloučení: 5:3           bez využití      Rozhodčí: Daněk, Musil

Sestava SK Jihlava: Humlíček – Jiskra, Vávrů, Habermann, Brázda – Matějka, Danko, Střecha, Fejt, Bohatý, Růžička