Hokejbal

08. 11. 2017

Jihlavská série zápasů bez prohry v základní hrací se natáhla již na 11 utkání. O vítězství 3:2 na půdě Nového Strašecí rozhodl druhou využitou přesilovou hrou v předposlední minutě utkání Střecha.

Jihlavští ke svému soupeři vyrazili pouze s jedenácti hráči do pole a proti třem domácím formacím je rozhodně nečekalo jednoduché utkání. Papírově sice platili za jednoznačného favorita, v úvodu ale byl jejich soupeř o poznání nebezpečnější. Žádná z šancí se ale neujala a do vedení tak mohli jít po faulu Duchoně hosté. I když takřka celou výhodu strávili v pásmu Strašecí, brankář Dvořák bez problému uhájil čisté konto. Vážnější příležitosti si jihlavští vypracovali až při hře 5 na 5, ani Střecha v největší šanci ale otevřít skóre nedokázal. To se povedlo až v poslední minutě Dankovi, který v úniku tísněný soupeřem dokázal dostat šťastně míček až za brankovou čáru.

Domácí si i v úvodu prostřední třetiny dokázali vypracovat několik zajímavých příležitostí na srovnání, veškeré šance ale končily buď na zadním mantinelu nebo ve výstroji brankáře Kocha. A tak jihlavští znovu trestali. Vyloučený Čadek ještě ani nestihnul dosednout na lavici hanby a už se mohl vrátit zpět do hřiště. Danko po buly přikopnul míček Střechovi, který mířil přesně mezi betony Dvořáka. Další šance Jihlavy na sebe nenechaly dlouho čekat, Střecha s Růžičkou ale v ideálních pozicích nezamířili mezi tři tyče. Před vypršením druhé třetiny se hosté dočkali kontaktní branky. Stejně jako soupeř dokázali využít přesilovou hru a Husák snížil na 1:2.

Třetí část pro domácí nemohla začít lépe. Ryss se obtočil kolem branky a ukrytou backhandovou střelou vyrovnal. Ani jeden z týmů se nechtěl spokojit s bodem a nadále tak byla k vidění řada nebezpečných situací. Velkou šanci promarnili domácí na začátku poslední pětiminutovky, když nedokázali potrestat vyloučení Danka. Utkání nakonec mělo kuriózní rozuzlení. Dvě minuty před koncem poslali domácí míček jen na zakázané uvolnění, které se hozenou hokejkou snažil odvrátit Ryss. Nemohlo následovat nic jiného než dvouminutové vyloučení. Po minutě a půl marného dobývání branky Strašecí napřáhnul na modré Brázda, míček prošel mezi betony Dvořáka a Střecha jej pohodlně dorazil do odkryté klece – 2:3.. Domácí ještě zkusili vyrovnat v powerplay, nejblíže brance byl ale znovu Střecha, který jen těsně minul opuštěnou klec Středočechů.

„V obraně jsme neodehráli dobré utkání. Soupeři jsme dali zejména v úvodu zápasu spoustu prostoru, ten toho naštěstí nedokázal využít. Nám se povedlo proměnit dvě přesilové hry, což nakonec rozhodlo. S hrou být spokojeni nemůžeme, se třemi body samozřejmě ano,“ nehýřil přílišným optimismem střelec rozhodující branky Střecha.

HBC Nové Strašecí – SK Jihlava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 26:58 Husák (Ryss, Duchoň), 31:21 Ryss (Douša) – 14:42 Danko (Habermann), 20:15 Střecha (Danko), 43:47 Střecha (Brázda)

Střely: 25:19              Vyloučení: 3:3           Využití: 1:2    Rozhodčí: Daněk, Jeřábek

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Humlíček) – Jiskra, Koch J., Habermann, Vávrů, Vilímek – Střecha, Danko, Matějka, Brázda, Růžička, Hlavatý