Hokejbal

10. 10. 2017

Už na sedm zápasů dokázali jihlavští hokejbalisté protáhnout šňůru bez ztráty jediného bodu. Díky domácím výhrám 6:1 s Přeloučí a 7:4 s plzeňskými Liticemi se nadále drží na druhém místě, bod za vedoucí Karvinou.

Přeloučští Jestřábi do utkání s Jihlavou vlétnuli věrni svému jménu, úvodní náznak tlaku ale zužitkovat nedokázali a sami inkasovali již ve druhé minutě. Trybuček hledal před brankou Danka, míček ale za překvapeného Smekala srazil obránce Michetschläger. O 40 vteřin později hosté nabrali dvoubrankové manko. Fejt se neunáhlil, našel v ideálním postavení stojícího Hlavatého, který neměl problém poslat míček podruhé za brankovou čáru. Přeloučští se snažili o rychlou odpověď, brankové příležitosti si ale vytvářeli nadále převážně domácí. Jednu z nich zužitkoval v 8. minutě Střecha, který po samostatném úniku poslal Smekala na střídačku. Logický oddechový čas hostů v následujících minutách opticky vyrovnal dění na hřišti, do kabin se ale šlo za pohodlného vedení domácích 3:0.

Druhou část zahájili hosté ve snaze o rychlou kontaktní branku, Koch ale ani tentokrát nemusel řešit vážnější ohrožení své branky. Jihlavští hrozili zejména z rychlých protiútoků, šance Vávrů ani Javorky ale ke čtvrté brance nevedly. Až v samém úvodu třetí části našel Střecha na modré Smutného, který přesnou ranou propálil hostujícího brankáře počtvrté. V 37.minutě byly k vidění hned dvě branky. Na druhou trefu Hlavatého dokázali hosté reagovat čestným úspěchem Svobody, který tělem tečoval střelu mimo dosah bezmocného Kocha. V předposlední minutě Danko našel na modré rozběhnutého Střechu, ten proskočil mezi dvěma obránci a stanovil konečné skóre na 6:1.

Nedělní utkání s Liticemi začalo kvůli poruše autobusu s 1,5 hodinovým zpožděním a byli to překvapivě hosté, kdo byl v úvodu zápasu mnohem aktivnější. Hned poté, co přežili velkou šanci Střechy, přesunuli se do útoku a Ráb po zmatcích v domácí defenzivě poslal Litice do vedení. Jihlavané se snažili o srovnání, přes obranný val hostů se ale prosazovali jen stěží. V 8.minutě se plzeňští podruhé vydali na zteč domácí branky, Humlíček vyrazil míček jen před sebe a Voves ho okamžitě vrátil za jeho záda – 0:2. Domácí vrátil do hry v desáté minutě Danko, který v přesilové hře zblízka překonal gólmana Třísku.

Snaha domácích o vyrovnání dostala v úvodu druhé části vážnou trhlinu. Dva fauly v rychlém sledu znamenaly přesilovou hru hostů 5 na 3 a i když jihlavští dlouho odolávali, Kastner nakonec poslal svůj celek znovu do dvoubrankového vedení. V dalších minutách sice snížení domácích doslova viselo ve vzduchu, Tříska společně s celou obranou ale odolával. Z problémů pomohla Jihlavě až další přesilová hra. Po domluvené kombinaci našel Danko před prázdnou brankou Fejta, který nemohl minout. I přes několik dalších dobrých příležitostí se již skóre do druhé sirény nezměnilo a hosté tak nadále překvapivě vedli.

Třetí třetina ale patřila jednoznačně domácím. Od úvodního vhazování měl Tříska plné ruce práce a zákroky na jeho kontě přibývaly. Ve 34.minutě se ale na vrcholu kruhu uvolnil Danko a backhandem poslal míček nad jeho rameno. Ve 39.minutě zastavili plzeňští další z řady útoku Jihlavy pouze za cenu faulu a jihlavští si udrželi v zápase stoprocentní bilanci v početních výhodách. Blaškova střela se odrazila od jednoho z hráčů před brankou a zapadla až za záda Třísky. O 22 vteřin později předvedla ukázkovou kombinaci dvojice Fejt – Javorka a druhý jmenovaný poslal domácí do dvoubrankového vedení. Na šestou branku opět z hole Blaška sice hosté dokázali odpovědět rovněž v početní výhodě, poslední slovo měl ale Danko, který uzavřel svoji bilanci v utkání na 3 góly a 3 asistence a konečné skóre na 7:4.

„V zápase s Přeloučí nám vyšel úvod zápasu. I když hosté byli aktivní, nám se povedlo třikrát využít rychlý protiútok a zbytek utkání už jsme si pohlídali. Proti Liticím jsme bohužel opět nedokázali navázat na povedený závěr předchozího zápasu. Postupně jsme ale dokázali vystupňovat tempo a soupeře jsme utahali. Vzhledem k zápasům, které nás čekají dále, jde rozhodně o důležité body,“ byl se ziskem šesti bodů spokojený trenér Jihlavy Staněk.

SK Jihlava – HC Jestřábi Přelouč 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

Branky: 1:20 Trybuček (Danko), 2:02 Hlavatý (Fejt), 7:03 Střecha, 30:25 Smutný (Střecha, Koch J.), 36:05 Hlavatý (Danko), 43:03 Střecha (Danko, Brázda) – 36:29 Svoboda (Moravec)

Střely: 30:26              Vyloučení: 0:4           Využití: 0:0                Rozhodčí: Jeletz, Cícha

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Humlíček) – Koch J., Jiskra, Habermann, Vávrů – Střecha, Smutný, Brázda, Danko, Trybuček, Matějka, Fejt, Hlavatý, Růžička

SK Jihlava – HBC Plzeň - Litice 7:4 (1:2, 1:1, 5:1)

Branky: 9:41 Danko (Střecha), 26:50 Fejt (Danko, Střecha), 33:04 Danko (Růžička), 39:11 Blaško (Danko), 39:33 Javorka (Fejt, Habermann), 41:17 Blaško (Danko), 44:03 Danko (Střecha) – 0:58 Ráb (Voves), 7:27 Voves (Kamien, Kastner), 18:37 Šiman (Kastner), 43:00 Kastner (Šiman, Forejt)

Střely: 39:27              Vyloučení: 6:5           Využití: 3:2                Rozhodčí: Diviš, Dubský

Sestava SK Jihlava: Humlíček, od 19. Koch F. – Koch J., Jiskra, Habermann, Vávrů, Vilímek  – Střecha, Danko, Matějka, Javorka, Fejt, Brázda, Hlavatý, Růžička