Hokejbal

21. 09. 2017

Úspěšný reparát za první kolo složili hokejbalisté jihlavského SK. Z víkendového dvojutkání vytěžili plný počet bodů a po třech kolech se usadili na čtvrté příčce ligové tabulky.

V sobotu do Jihlavy zavítal celek Buldoků z Brna a po závěrečném hvizdu si do moravské metropole odvážel jedenáct inkasovaných branek. Vše odstartoval již v 17 vteřině Střecha, od dalších branek uchránila hosty nepřesnost domácích střelců. V 6. minutě se už ale jihlavští mohli radovat podruhé, když Brázda zužitkoval první z přesilových her. Zatímco domácí brankář Humlíček se musel soustředit spíše na zahnání zimy v deštivém počasí, Horák ještě do první třetiny dvakrát lovil míček ze sítě po přesných zásazích Danka. Ani ve druhé části jihlavští svého soupeře takřka nepouštěli do svého obranného pásma, nakonec ale přeci jen inkasovali z hole Vysloužila. Sami ale v prostřední periodě zásluhou Smutného, Matějky a Fejta zaznamenali tři branky a definitivně rozhodli o osudu utkání. Závěrečná část již měla pouze zodpovědět otázku, zda bude překonána populární desítka, což se nakonec domácím podařilo v předposlední minutě.

O den později čekal na domácí papírově těžší soupeř, Stars ze Svítkova. Vstup do utkání ale vyšel jihlavským opět na výbornou. Po 53 vteřinách domácí předvedli přesilovkovou kombinaci po ose Danko – Střecha - Jobák, který neměl problém před odkrytou brankou otevřít skóre. Hosté dostali možnost přesilové hry takřka vzápětí, dařilo se jim ale o poznání hůře. První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, vyložené šance si ale připisovali hlavně domácí. Brankář Pardubic Černický ale dokázal všem atakům odolat. Ve druhé části už ale ani on nedokázala odvrátit tlak Jihlavy. Danko během jedné minuty předvedl dvakrát totožnou akci, když se obtočil kolem svého obránce a pod brankářem hostí navýšil náskok svého týmu na tři branky. Pardubičtí několikrát zahrozili rychlými protiútoky, Koch se ale překonat nenechal. Minutu před druhým hvizdem zužitkoval chybu hostující obrany Matějka, který vyhnal Černického z branky.

Do závěrečné části vstoupili jihlavští s vidinou čtyřbrankového vedení méně koncentrovaně a Bureš okamžitě trestal – 4:1. Krátký útlum domácích ale definitivně zažehnal Smutný, který vteřinu před polovinou třetího dějství vrátil Jihlavanům klid. V předposlední minutě pak třetí přesilovou hru dokázal využít ranou od modré Blaško, podobně se na druhé straně prezentoval 11 vteřin před koncem Filip, který tak stanovil konečné skóre na 6:2 pro domácí.

„Proti Brnu jsme si s chutí zastříleli a snad si i trošku zvedli sebevědomí. Jinak asi nemá smysl utkání příliš hodnotit. Pohodu ze zápasu jsme přenesli i do duelu se Svítkovem. Rychlý gól určitě soupeřem otřásl, a i když jsme další šance proměnili až ve druhé třetině, měli jsme zápas pevně rukou. Až na krátkou nekoncentrovanost ve třetí části. Po vysoké výhře a vedení 4:0 se to ale dá trošku pochopit, musíme se ale snažit těchto momentů pokud možno vyvarovat. Chtěli jsme 6 bodů, ty máme, takže spokojenost,“ zhodnotil trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

SK Jihlava – HBC Bulldogs Brno 11:1 (4:0, 3:1, 4:0)

Branky: 0:17 Střecha (Danko, Habermann), 5:44 Brázda (Koch J.), 9:49 Danko (Habermann, Střecha), 12:17 Danko (Střecha), 19:52 Smutný (Střecha, Brázda), 29:11 Matějka (Koch J.), 29:25 Fejt (Hlavatý), 35:54 Fejt (Vávrů), 42:15 Gregor (Střecha), 43:03 Brázda (Střecha, Danko), 44:54 Smutný (Brázda, Danko)

Střely: 38:15              Vyloučení: 3:5           Využití: 3:0     V oslabení: 1:0  Rozhodčí: Daněk, Musil

SK Jihlava – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky: 0:53 Jobák (Střecha, Danko), 19:26 Danko (Vávrů, Střecha), 20:50 Danko (Blaško), 28:59 Matějka (Smutný) 37:29 Smutný (Danko), 43:21 Blaško (Smutný)

Střely: 30:21              Vyloučení: 5:6           Využití: 3:1     Rozhodčí: Prdík, Cícha