Hokejbal

05. 04. 2017

Jihlavští hokejbalisté předvedli absolutní propadák na půdě pardubického Svítkova v rámci předposledního kola základní části Národní hokejbalové ligy. I přes hrozivou porážku 0:10 ale mají stále šanci na postup do playoff.

Souboj s přímým konkurentem o playoff, Svítkovem, mohl definitivně rozluštit tajenku ohledně účasti jihlavského celku v playoff. Po tragickém výkonu se ale z postupu raduje soupeř, Jihlava musí o poslední volné místo v playoff bojovat s další čtveřicí týmů i v posledním kole. Zápas v Pardubicích začal pro jihlavské hrozivě. Domácí se nastěhovali do jejich obranného pásma a již po 62 vteřinách se ujali zásluhou Krále vedení. Hostující pětice byla takřka každé střídání pod tlakem a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V rozmezí 40 vteřin se v šesté minutě prosadili Večerník s Kohoutkem, a když se navíc zanedlouho trefil podruhé Večerník, jihlavské akcie v utkání spadnuly na samé dno. Zatímco hostující brankář Koch musel být neustále ve střehu, Černického v domácí kleci jihlavští příliš neohrozili ani při úvodní přesilové hře. Ještě do první přestávky navíc Novotný využil další chyby v obraně hostů a zvýšil na 5:0.

Domácí hráči vědomi si svého náskoku se ve zbytku utkání do útoku příliš nehnali, stačilo jim pouze čekat na chyby Jihlavy. Během druhé patnáctiminutovky přidali další tři branky a nad hosty visela nepopulární desítka. Té se nakonec domácí fanoušci dočkali v 42. minutě, když se podruhé v zápase prosadil Král. Utkání zhodnotil stručně trenér Jihlavy Lukáš Staněk: „Tento zápas se mi velice těžko hodnotí.Za dva roky, co jsem u A týmu jsem nezažil z naší strany trapnější výkon.
V kabině si jasně řekneme o co nám jde, jak budeme hrát a v 6.minutě prohráváme 0:3.V neděli máme poslední šanci tuto sezonu alespoň nějak výsledkově zachránit a poprat se o play off.“

V posledním kole čeká jihlavské domácí souboj s o záchranu bojující Mladou Boleslaví a v případě výhry si s jistotou zajistí postup do playoff. Jakákoliv ztráta s největší pravděpodobností bude znamenat konec v letošním ročníku.

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Jihlava 10:0 (5:0, 3:0, 2:0)

Branky: 2. Král (Černický), 6. Večerník (Hajník), 6. Kohoutek, 10. Večerník (Hajník, Hrnčíř), 15. Novotný (Doležal), 20. Černický, 26. Hrnčíř (Večerník), 27. Hrnčíř (Večerník), 40. Bureš (Večerník), 42. Král (Hlavnička)

Střely: 41:28              Vyloučení: 1:1           bez využití      Rozhodčí: Havelka, Málek

Sestava SK Jihlava: Koch F.– Habermann, Jiskra, Koch J., Gregor, Harasim, Homola -  Brázda, Smutný, Jobák, Matějka, Fejt, Hlavatý, Vývrů, Bohatý, Růžička,