Hokejbal

15. 03. 2017

Důležité body v boji o playoff si připsali jihlavští hokejbalisté za výhru 4:3 proti České Třebové. V utkání sice prohrávali už 0:2, čtyřmi brankami v řadě ale dokázali utkání zvrátit.

Letošní premiéru si v brance Jihlavy odbyl gólman Bártů a byl to právě on, kdo v první polovině zápasu musel častěji předvádět své umění. První část hry se odehrávala převážně ve středním pásmu, větší šance na úvodní branku si ale přeci jen vytvořili hosté. V největší z nich už byl Bártů překonán, obránce Blaško ale na brankové čáře stihnul míček odpálit do bezpečí. Ve 12. minutě už se hráči Třebové dočkali. Podařil vystřelil v přesilové hře od modré a vyřazeny míček vrátil pohotově do branky Dobrovský. První třetina tak skončila jednobrankovou výhrou hostů.

Druhá třetina začala další přesilovou hrou Východočechů a stejně jako tu první ji dokázali zužitkovat. Úspěšným střelcem byl Hynek. Jihlavští v tuto chvíli soupeři vůbec nestíhali a klidně mohli prohrávat i větším rozdílem. Nejprve ale domácí zachránila tyčka, proti trestnému střílení hostů zasáhnul jistě brankář Bártu. A právě tyto dva okamžiky otočili kormidlo utkání ve prospěch Jihlavy. V první větší šanci jihlavských ještě Jobák neuspěl, o chvíli později ale již z kruhu mířil přesně k levé tyčí branky Sterenčáka.  Ještě před koncem druhé části pak střelec první jihlavské branky našel mezi kruhy volného Smutného, který nadvakrát dokázal se sirénou vyrovnat. I přes veškeré protesty hostů byla branka uznána a začínalo se od začátku.

Jakýkoliv bodový zisk měl pro oba celky cenu zlata a třetí třetina tak začala z obou stran mnohem opatrněji. Jihlavští ale vyrovnávací brankou získali pevnější půdu pod nohami a častěji se objevovali před hostující brankou. Těsně před polovinou třetí třetiny se v útočném pásmu usadila první domácí formace, míček se po kolotoči přihrávek dostal k Brázdovi u pravého mantinelu a ten kombinaci ukončil přesnou střelou do levé šibenice branky Sterenčáka - 3:2. Ve 43. minutě nabídl šanci na vyrovnání hostům svým faulem Jiskra, Dobrovský ale sily na ledě brzy vyrovnal. Při hře 4 na 4 si velké šance vypracovali oba celky. Proti té hostující vytáhnul sérii perfektních zákroků Bártů, o několik vteřin později domácí trestali na druhé straně. Smutný se v rohu zbavil obránce a milimetrovým pásem vybídl ke skórování před odkrytou brankou stojícího Jobáka - 4:2. Hráči Třebové nesložili zbraně, odvolali brankáře a dočkali se sníženi. Jihlavští nedostali míček ze svého pásma, toho se ujal Švec a utěšenou ranou překonal brankáře Jihlavy potřetí. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo 54 vteřin. Jihlavští si již ale závěr utkání pohlídali a připsali si tak první výhru v jarní části a zároveň na novém povrchu.

“Zatím se nám nedaří začátky zápasu. Soupeř byl opět aktivnější a mohli jsme být rádi že prohráváme jen 2:0. Zlomem v zápase bylo chycené trestné střílení a následný gól na 1:2. Vyrovnání s druhou sirénou překlopilo psychickou výhodu na naší stranu, a i když začátek třetí části byl hodně opatrný, podařilo se nám dostat do vedení. V závěru jsme se ale opět nevyvarovali chyby, která nás málem stála všechny body. Věřím, že výhra nás povzbudí a v dalším zápase předvedeme konečně výkon, který se od nás očekává, “ přeje si jihlavský lodivod Staněk.

SK Jihlava – TJ Lokomotiva Česká Třebová 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 26:25 Jobák (Harasim), 29:59 Smutný (Jobák), 37:22 Brázda (Smutný, Jobák), 43:10 Jobák (Smutný) – 11:15 (Dbrovský (Podařil, Kvasnička), 16:27 Hynek (Řehák), 44:06 Švec (Kvasnička)

Střely: 29:29              Vyloučení: 1:3           Využití: 1:1    Rozhodčí: Gráca, Ptáček

Sestava SK Jihlava: Bártů (Koch F.) – Blaško, Habermann, Jiskra, Koch J., Harasim -  Matějka, Javorka, Vávrů, Brázda, Smutný, Jobák, Fejt, Hlavatý,Bohatý