Hokejbal

08. 03. 2017

Ostrý vstup do jarní části za sebou mají hokejbalisté jihlavského áčka. V domácím střetnutí podlehli čtvrtému celku tabulky, ještě loni extraligové Karviné, 3:4. Díky zaváhání dalších týmů si i tak prozatím udrželi sedmé místo zajišťující postup do playoff.

V první třetině jakoby se jihlavští ještě neprobudili ze zimního spánku. Karviná zatlačila svého soupeře před jeho branku a zákroky na kontě brankáře Kocha rychle přibývaly. Jihlavané se poprvé osmělili až v 10. minutě, se střelou Jobáka si ale Smolka bez větších problému poradil. V 11.minutě přišlo na řadu první vyloučení, faul Habermanna ale hosté potrestat nedokázali. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé části vlétli domácí o poznání aktivněji a zaměstnanějším mužem s maskou byl v úvodních minutách rozhodně brankář Karviné. Pumelice Blaška se ale mezi tři tyče nevešla, Habermannovo nahození pak skončilo jen na břevně hostující branky. Stejnou mincí oplatil o minutu později i karvinský Pacas, když se jeho zakončení otřelo o tyčku jihlavské branky. V minutě 21. se skóre poprvé měnilo. Vašek nahazoval míček před branku, kde jej šikovně tečoval mimo dosah Kocha Říman. S okamžitou odpovědí mohli domácí přispěchat po faulu Sladkého, v největší šanci ale dokázali hostující obránci zblokovat Jobákovu střelu mimo tři tyče. Těsně po vypršení trestu navíc hosté udeřili podruhé. Nikým neatakovaný Kubica měl dostatek času zamířit přesně do šibenice Kochovi branky – 0:2. Zbytek druhé části se odehrál v režii domácího celku. První šance Smutného ještě se štěstím pro hosty brankou neskončila, chuť si ale jihlavský kanonýr spravil v přesilové hře po krásné křížné nahrávce Javorky – 1:2.

Stejně jako skončila třetina prostřední, začala i ta závěrečná. První jihlavská formace se usadila v útočném pásmu a Blaško po individuální práci rozvlnil podruhé síť za Smolkou. Krátce poté mohl strhnout vedení na domácí stranu, Smutného dorážka ze vzduchu se ale mezi tři tyče nevešla. Hosty mohl vrátit do vedení aktivní Kubica, podruhé v zápase ale Kocha zachránila branková konstrukce. O dvě minuty později již ale Karviná udeřila. Po vyhraném vhazování propálil vše před sebou Rosůlek. Hra nabírala na tempu a šance se střídaly na obou stranách. Bohužel pro domácí se prosadit dokázali opět hosté. Pilchovu střelu tečoval na modré nešťastně jeden z domácích hráčů a míček zapadnul až za záda brankáře Jihlavy. Domácí se snažili o kontaktní branku, dlouho ale naráželi na koncentrovanou obranu hostí. Minutu a půl před koncem se ale přeci jen dočkali. Jobák našel Smutného, který střelou z otočky zamířil přesně nad rameno Smolky. Vyrovnání měl na holi krátce po vhazování Javorka, střela ale zamířila těsně vedle levé tyče branky Karviné. Závěrečný tlak při powerplay nabídl ještě jednou velkou šanci domácích, Smutnému ale radost z třetí branky překazila branková konstrukce.

„První třetina byla z naší strany hodně špatná, takže stav 0:0 byl pro nás přívětivý. Ve druhé části jsme se zlepšili, paradoxně jsme dvakrát inkasovali. Po vyrovnání se nám bohužel nepodařilo přidat třetí branku, šance jsme určitě měli. V závěru jsme sahali po bodu, bohužel marně. Na druhou stranu je potřeba uznat, že Karviná byla asi o něco lepším týmem. Pro nás je to určitě komplikace v boji o playoff, v příštím zápase již musíme bezpodmínečně bodovat,“ zhodnotil utkání trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

SK Jihlava – HbK Karviná 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky: 29:19 Smutný (Javorka), 31:04 Blaško (Průcha), 43:39 Smutný (Jobák) – 20:33 Říman (Vašek), 24:57 Kubica (Sladký, Pietrasz), 34:50 Rosůlek L. (Pala), 38:38 Pilch (Pietrasz)

Střely: 29:29              Vyloučení: 1:3           Využití: 1:1    Rozhodčí: Gráca, Ptáček

Sestava SK Jihlava: Koch F. (Štefl) – Blaško, Gregor, Habermann, Jiskra, Koch J., Harasim -  Matějka, Javorka, Průcha, Brázda, Smutný, Jobák, Fejt, Hlavatý, Vávrů, Bohatý