hokejbal SK Jihlava

12. 10. 2016

Třetí výhru v sezoně si z půdy plzeňských Litic přivezli hokejbalisté jihlavského SK. Na hřišti posledního celku aktuálního ročníku zvítězili 4:2 a postoupili na 8. místo tabulky. Na výhře se premiérovou brankou v „áčku“ podílel dorostenec Hlavatý.

Před utkáním se přes hřiště v Plzni přehnala krátká dešťová přeháňka a oběma týmům přibyl nový protivník, kluzký plastový povrch. To ovlivnilo prakticky celý průběh utkání a zejména v úvodu se oba týmy musely více soustředit na samotný pohyb než na hru. První třetina vyzněla jednoznačně pro hosty. Domácí se sice snažili nahazovat míček z každé pozice na jihlavskou branku, vážněji ale Kocha ohrozit nedokázali. To domácí brankář Tříska musel zasahovat proti několika nebezpečným střelám Jihlavy. V 8. minutě vyslal Jobák na zteč Brázdu, který sice na brankáře Plzně nevyzrál, svoji nahrávkou ale následně našel hůl Jobáka a ten střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Jihlavští pokračovali v tlaku a odměnou jim byla druhá branka v domácí síti. Bohatý z rohu našel Koudelku, který i v pádu dokázal nasměrovat míček pod horní tyčku branky Litic. V poslední minutě si po další nahrávce Jobáka zopakovali duel Brázda s Třískou, vítězství opět slavil muž s maskou. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro hosty.

I do druhé části vstoupili lépe Jihlavané, po minutě a půl hry se po střele Kocha dostal k míčku Policar a pod padajícím Třískou ho potřetí uklidil za brankovou čáru. Ani v následujících minutách se nezdálo, že by plzeňští byli schopni utkání zdramatizovat, zpět do hry je ale vrátila přesilová hra z 22. minuty. V ní se sice ještě prosadit nedokázali, Koch ale musel předvést několik těžkých zákroků. Domácí převzali iniciativu a ve 26. minutě dokázali snížit. Hosté propadli ve středním pásmu a na Kocha se řítila hned dvojice domácích hráčů. Ti situaci vyřešili ukázkově a Voves se tak mohl radovat z první branky svého týmu. Hosté najednou vypadli ze hry a jen s vypětím všech sil udrželi dvoubrankové vedení až do druhé sirény.

V závěrečné třetiny vsadili jihlavští jednoznačně na poctivou defenzivu s rychlými protiútoky, i tak se domácí až příliš často dostávali do výhodných střeleckých pozic. Až do 36. minuty ale jistě chytající Koch dokázal jejich nápor odrážet. Na dobře ukrytou střelu Juroška už ale reagovat nedokázal a domácí byli rázem zpět ve hře. Ne však na dlouho. Ve 40. minutě totiž nedokázali dostat míček za modrou čáru, ten se okamžitě vrátil před branku, kde po přiťuknutí Jobáka mířil přesně nad rameno Třísky Hlavatý. V samotném závěru zápasu se na jedné straně neujala přesilovka Jihlavy, na druhé pak ani závěrečná powerplay a tři body za výhru 4:2 tak putovaly na Vysočinu.

„Kvůli těžkému povrchu to dnes bylo hlavně o tom, kdo udělá víc chyb. Nám se povedlo jít do tříbrankového vedení, pak jsme ale trošku nepochopitelně přestali hrát a soupeř toho využil. Nakonec jsme se museli o body ještě strachovat, povedlo se nám ale zápas dotáhnout. To je ale asi jediné dnešní pozitivum,“ neplýtval zbytečným nadšením Pavel Pleško, náhrada za absentujícího trenéra Staňka.