hokejbal SK Jihlava

11. 10. 2016

Pouhý bod si odvezli hokejbalisté jihlavského SK z půdy brněnských Buldoků. O tříbodový zisk přitom přišli pouhé 2 vteřiny před koncem zápasu. O bonusovém bodu pro domácí rozhodl proměněným nájezdem  Fišar.

Utkání sousedů v tabulce začali lépe hosté z Vysočiny a za svoji snahu byli odměněni již po 140 vteřinách. Dobrou individuální práci Nováka zužitkoval dorážkou z brankoviště Brázda a poprvé překonal brankáře Schönbergera. A byl to právě domácí muž s maskou, kdo držel akcie svého celku nad vodou. V následné početní výhodě si totiž Jihlavané vypracovali další velkou příležitost, po nahrávce Nováka ale Jobák ve vyložené pozici trefil pouze beton Schönbergera.  Brňané se z tlaku soupeře dokázali vymanit až v 9.minutě, výrazně jim k tomu pomohlo vyloučení Nováka. V samém závěru početní výhody nahazoval míček před branku Emmer a jeho nabídku pohotově tečoval za záda brankáře Kocha Dmytryzsyn. Výsledkem 1:1 se oba soupeři rozešli i po první části.

Prostřední třetina nabídla řadu fyzických soubojů a z nich plynoucích přesilových her. Nutno dodat, že obě střídačky se často nestíhali divit, za co jejich svěřenci míří na trestnou lavici. Hra se přelévala ze strany na stranu, nebezpečněji ale i nadále působili hosté. Velkou příležitost na vstřelení branky dostali domácí v 26.minutě při čtyřminutovém vyloučení Gregora, o svoji šanci se ale sami připravili dvojicí faulů. V následné výhodě Jihlavy 4 na 3 se sice v nadějných pozicích ocitli Jobák s Novákem, Schönberger ale s jejich pokusy příliš práce neměl. Minutu a půl před koncem druhé části se ale hosté přeci jen dočkali. Novák se po vhazování ocitl tváří v tvář domácímu brankáři a díky důrazu ho nakonec dokázal překonat. Do kabin se tak šlo za vedení jihlavských 2:1.

V úvodu závěrečného dějství Buldoci promarnili dvě přesilové hry, i díky nim se ale dostali do mírného tlaku. Jihlavská defenziva v čele s brankářem Kochem si ale dokázala se všemi nájezdy Brňanů poradit. Tři minuty před koncem měli hosté jedinečnou šanci rozhodnout o zisku tří bodů, vyloučení Šíra ale potrestat nedokázali. A jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Minutu před koncem putoval na trestnou lavici Gregor, o dvacet vteřin později ho navíc následoval i Novák. Domácí odvolali brankáře a zkusili štěstí při hře 6 na 3. Vteřiny ale pro domácí utíkali velmi rychle a jihlavští stále odolávali. 15 vteřin před koncem měl na holi rozhodnutí Brázda, jeho vysoký lob ale skončil několik centimetrů vedle opuštěné domácí branky. Buldokům zbyla šance na poslední zteč jihlavské branky. Pouhé dvě vteřiny před koncem našel Šmarda osamoceného Emmera, který přesnou střelou poslal utkání do nájezdů.

V nich bohužel jihlavští potvrdili svojí dlouhodobou negativní bilanci. Na úvodní trefu Šmardy sice dokázal úspěšně reagovat Jobák, následné pokusy Pometla a Brázdy skončily ale shodně pouze na tyčkách domácí branky. Bonusový bod pro Buldoky pak ve čtvrté sérii vystřelil Fišar.

„Dnes jsme bohužel ztratili dva body. Jinak nelze utkání hodnotit. Po většinu zápasu jsme byli o něco lepším týmem, bohužel jsme pohrdli řadou vyložených šancí.  Při powerplay Brna to pak bylo o jedné vydařené kombinaci, bohužel přišla dvě vteřiny před hvizdem. V nájezdech se nám pak opět nedařilo, i když dnes s notnou dávkou smůly,“ litoval promarněných příležitostí vedoucí mužstva David Štefl.