Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

volejbal

24. 03. 2015

Tuto sobotu jsme se jeli do Pelhřimova porvat o důležité body, které by nám pomohly v cestě na špici tabulky krajského přeboru. Na zápas jsme jeli v kompletní sestavě a s ambicemi na maximální bodový zisk.

Do prvního utkání jsme vkročili zřejmě tím nejhorším způsobem, jakým se dalo. Než jsme se vzbudili, prohrávali jsme o devět bodů a naší "stabilně" nepřesnou přihrávkou se náskok čím dál více prohluboval. Z debaklu v prvním setu jsme se naštěstí otřepali a v dalším setu se nám podařilo soupeře zatlačit a srovnat stav na 1:1. V tuto chvíli jsme měli herně i psychicky navrch. Bohužel se nám tento fakt nepodařilo přenést do následujících dvou setů. Opět jsme se vrátili k nepozorné hře a nevynuceným chybám, které soupeř neomylně trestal, a tak jsme prohráli 3:1.

V kabině si mezi zápasy bylo nutné vyříkat spoustu věcí. Shodli jsme se, že naší největší slabinou v prvním zápase byla přihrávka. Z toho důvodu jsme se rozhodli druhé utkání odehrát s liberem (po druhé v této sezóně). Toto rozhodnutí se ukázalo jako dobrý tah. Přihrávka i organizace hry v poli se zpřesnila a to se projevilo i v ostatních činnostech. Poměrně hladce jsme se dostali na stav 2:0 na sety a vypadalo to, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Soupeř byl ale proti. Výkon v třetím setu se hodně podobal výkonu v předchozím utkání – 2:1. Hlavně kvůli naší nepozornosti a bojovným výkonem protivníka jsme se dostali až do tie-breaku. Ten se nám naštěstí podařilo zvládnout, a tak si z Pelhřimova vezeme 2 veledůležité body!

Situace před posledním 2-utkáním je taková, že pokud se nám podaří porazit extraligové juniory z Velmezu plným bodovým ziskem, budeme mít stejně bodů, ale více vyhraných utkání, což nás podle pravidel ČVS posune na první příčku!! Naopak v případě našeho neúspěchu a úspěchu Pelhřimova, který hraje ve Štokách, můžeme skončit i na třetím místě. Proto je vaše podpora při posledním utkání důležitější než kdykoliv předtím!!!

POMOZTE NÁM SE DOSTAT AŽ NA VRCHOL! SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!!!

Sestava: Pykal, Kučera, Kovářů, Řehák, Škrobák, Jirků, libero: Veselý
Střídali: Procházka, Jansík