hokejbal

18. 03. 2015

Derby ovládl tým SK
 Nedělní odpoledne naservírovalo jihlavským fanouškům pikantní menu => městské derby mezi SK a Flyers ...

Dlouho očekávané utkání přilákalo do ochozů téměř sto diváků, kteří se po celou dobu starali o výbornou atmosféru, která k městskému derby jednoznačně patří.

Oba týmy hrály s maximálním nasazením a soustředily se především na své obrany. Díky tomu se diváci mnoha vyložených příležitostí nedočkali. Ani jeden tým totiž nedaroval tomu druhému nic zadarmo a to občas i za cenu faulů. Ty první se zrodily na straně Flyers, ale hokejbalisté SK nedokázali dvě slepené přesilovky využít, natož si vypracovat gólovku. Poté se v samotném závěru úvodního dějství dostali Flyers ke dvěma nebezpečným střelám od modré, ale ty kryl bez větších problémů brankář Bártů. Tím i úvodní dějství skončilo. "Zápas měl od první minuty dobrý náboj. Oba týmy hrály obětavě a důrazně. Už to bylo s takovým tím nádechem play-off," popisoval první třetinu Bártů.

Druhá třetina se odvíjela ve stejném duchu, kdy se hrál především silový hokejbal, založený na pevné obraně. Nejblíže k otevření gólového účtu měl "letec" Novák, jenž zakončoval bekhendem do odkryté svatyně SK, jenže rozvlnil pouze boční síť. Na druhé straně podobnou příležitostí pohrdl Apeltauer, který na zadní tyči promáchl Veleckého střílenou přihrávku. Chvilku na to měli i Flyers k dispozici početní výhodu, ale přes veškerou snahu ji nevyužili. Skóre se však nakonec přece jen měnilo a to ve 27. minutě, kdy Javorkovo nahození od mantinelu propadlo až za Milfajtová záda, a tak se mohlo SK radovat z úvodní branky 0:1! "Hrál jsem po půlroční pauze, za tu branku jsem moc rád," neskrýval radost šťastný Javorka. A protože se do konce druhé třetiny již nic nestalo, odnesli si do závěrečné části hokejbalisté SK nejtěsnější možné vedení.

Ve třetí třetině se dala očekávat zvýšená aktivita na straně Flyers, kteří museli dotahovat jednobrankové vedení svého soupeře. Jenže jejich plány dostaly na trhlinách, když vedení SK navýšil ve 33. minutě z dorážky Král - 0:2! "Zbyňa vystřelil a já dobíhal k brankáři, abychom udělali buly pro další lajnu. Míček však Milfymu vypadl a já už měl celou situaci usnadněnou," popisoval gólový moment Král. Druhá branka navíc rozvířila emoce na hřišti, které měli do té doby oba týmy pod kontrolou. K vidění tak byla bitka, do té se zapojili Javorka s Kourkem, a tak oba vyfasovali po 4 minutách. Minuty poté plynuly a zdálo se, že Flyers vyjdou v zápase gólově naprázdno. Jenže v závěru zápasu měli výhodu přesilové hry, odvolali brankáře a hned po několika sekundách snížil střelou od modré Rezek 1:2. Do konce zápasu ještě zbývala necelá minuta, ale Flyers už si nedokázali vypracovat žádnou gólovou příležitost.. Tým SK tak oplatil Flyers podzimní porážku a zároveň je připravil o neporazitelnost.

HBC Flyers Jihlava - SK Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 45. Rezek (Brázda) - 27. Javorka, 33. Král (Zápotočný).

Rozhodčí: Chytil, Jeletz. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:22. Diváků: 95.

Fotografie ze zápasu od Radky Kubíčkové najdete zde

Flyers: Milfajt (Drštička) - Tůma, Brázda, Zamrazil, Kourek "C", Uhlíř - Homola, Souček, Rezek - Andrýsek, Kučera, Novák - Bláha, Němec, Lichtenberg.

SK: Bártů (Koch) - Blaško, Vácha, Procházka, Harasim, Rašner, Jiskra - Velecký, Danko, Apeltauer - Král "C", Zápotočný, Píbil - Javorka, Matějka, Průcha - Bína.