Novinky

HOKEJBAL 13. a 14. 4.:

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava B 4:3

Městské derby bylo tentokrát úspěšnější pro „Letce“, kteří překonali „Béčko“ 4:3. Skóre otevřel v desáté minutě Zelený (Flyers). Jednogólový náskok zůstal na tabuli až do konce druhé třetiny, kdy nejprve v 27. minutě vyrovnal Herman a v 29. poslal hokejbalisty SK do vedení Policar. Jenže už ve třetí minutě třetí třetiny srovnál Jobák (Flyers) a na Královu trefu z 35. minuty našel vzápětí rychlou odpověď Drápela (Flyers). Rozhodující gól vstřelil v 39. minutě Pospíchal (Flyers), čímž zajistil „Letcům“ tři body a přímý postup do semifinále. Jihlavské „Béčko“ čekají ještě dva zápasy základní části, kde budou bojovat o co nejlepší postavení před play-off. Už tuto sobotu přivítají na domácím hřišti Kyjov.

více zde: HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava B

HBC JTEKT Svítkov Stars – SK Jihlava A 5:1

Nedařilo se ani „Áčku“. Až v podstatě do konce druhé třetiny drželo na půdě pardubického týmu stav 1:1, pak ale domácí zabrali a přidali čtyři góly. Jedinou branku SK Jihlava vstřelil Riedl. O Velikonoční neděli čeká na hokejbalisty SK Jihlava A domácí zápas s HBC Bulldogs Brno.

více zde

Veškeré jihlavské celky zavítaly v neděli 14. dubna na hřiště soupeře Draken Brno. Mužským družstvům se v Brně vůbec nedařilo a každý tým si, i přes velkou snahu, odváží porážku.

Národní házená bojovala v Brně
více zde

Na poslední turnaj v sezoně jsme dojeli do nedaleké Bystřice nad Pernštejnem. Rozšířila se nám přes týden marodka a tentokrát nemohl jet J. Koumar, V. Pachivka, M. Zoubek, A. Harasim a další opory. Poněvadž jsme vyčerpali možnosti postavit dva týmy na turnajích, tak tentokrát proběhl výběr hráčů, který byl nelehký. Za celou sezonu by si zasloužili hrát všichni, což se splní už 27.4 na domácím neligovém turnaji v Jihlavě určeném pro elévy, mladší žáky a starší žákyně.

Poslední turnaj elévů v Bystřici nad Pernštejnem
více zde

NÁRODNÍ HÁZENÁ:

O prvním dubnovém víkendu zahájili po zimní přípravě jarní sezónu členové oddílu národní házené. Mužské a ženské kategorie do ní vstoupily z druhého místa tabulky, starší žácí “A“ pak jako obhájci nejvyšší příčky. V první rundě přivítali házenkáři na domácím hřišti Ostopovice:

Starší žačky vyhrály 18:17(8:8) hlavně díky svělé střelecké kondici útočnice Horákové a chválihodného výkonu golmanky Tomanové. Střelkyně: Horáková (14), Mátlová M.(3), Patkaňová(1)

Dorostenky podlehly 18:17(7:8) hlavně díky nedopísknutému gólu, který byl vstřelen do brány soupeře sekundu po hracím čase. Střelkyně: Bartáková (7), Horáková(4), Mátlová M.(2).

V kategorii dorostenců se více dařilo hostujícímu týmu, který domácí zdolal 11:28 (5:13). Starší žáci "A" zvítězili 17:12 (6:9), starší žáci "B" podlehli 1:17 (1:7).

O nadcházejícím víkendu čeká hráče Jihlavy kolo na půdě Draken Brno.

HOKEJBAL:

SK Jihlava A – HBC Prachatice 2:3

Doslova až do poslední vteřiny bojovali hokejbalisté SK Jihlava „A“ nedělní bitvu proti vedoucímu týmu tabulky, Prachaticím. Skóre otevřel z šesté minutě za hosty Zavřel, o šest minut později srovnal za domácí Herman. Vyrovnaně skončila také druhá třetina, kde nejprve posunul Prachatice do vedení v 19. minutě Malecha a minutu a čtvrt před přestávkou upravil skóre na 2:2 Apeltauer. Rozhodující gól hostů padl v čase 44:59 a jeho autorem byl Valek.

více zde

Přestávkové období elévové využili k sérii přípravných utkání ( turnajů ) a stmelování.

FLORBALOVÝ TROJBOJ ELÉVŮ
více zde

SK Jihlava B – JVSK SLZA Přibyslavice 4:5

Na hokejbalisty „Béčka“ čekal v sobotu domácí zápas proti Přibyslavicím. Hostující tým začal aktivněji a jihlavští museli v podstatě celý zápas dotahovat. Skóre otevřel v osmé minutě za hosty Bednář, o minutu později domácí srovnali díky Zápotočnému. Další vyrovnaná gólová nadílka přišla ve druhé třetině, kdy se nejprve trefil přibyslavický Fila. V 21. minutě srovnal na 2:2 Policar, o minutu později vrátil hosty do vedení Novák a o další minutu později srovnal Zeman. V 29. minutě se pak znovu trefil do domácí brány Novák, jehož gól vzápětí dorovnal Koch. Rozhodující branku Přibyslavic vstřelil v 36. minutě Fiala. „Tahali jsme za kratší konec, nehráli jsme důrazně a vždy, když jsme dali gól, tak přišla odpověď,“ zhodnotil zápas jihlavský útočník David Zeman.

Prohra připravila hokejbalisty SK o teoretickou šanci na přímý postup do semifinále a v konečném umístění před play-off se bude hodit každý bod. Nejbližší šanci bude mít „Béčko“ za čtrnáct dní v městském derby s HBC Flyers Jihlava.

více zde

22. 06. 2018

V Jarní části jihomoravského oblastního přeboru měl oddíl SK Autonot Jihlava zapojeno šest družstev.Společné družstvo ml.žáků a žákyň teprve sbíralo zkušenosti a věříme,že je zúročí v dalších sezonách.

více zde

30. 05. 2018

SK Jihlava – HbK Karviná             5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky: 22:54 Danko (Blaško), 26:06 Střecha (Danko, Javorka), 31:43 Jobák (Smutný), 35:34 Danko (Střecha, Blaško), 41:28 Sobotka (Blaško, Danko) – 39:13 Vašek

Střely: 35:33      Vyloučení: 9:15                                 Využití: 3:0                       Rozhodčí: Kettner, Záhora

SK Jihlava – HbK Karviná             3:6 (0:2, 3:1, 0:3)

Branky: 15:56 Smutný (Fiala), 27:28 Střecha (Danko), 29:48 Javorka (Danko) – 2:46 Luka (Pala, Pořízek), 8:32 Vašek, 21:13 Luka (Pořízek), 40:29 Luka (Pala), 42:13 Luka, 43:54 Pořízek (Luka, Pala)

Střely: 31:41      Vyloučení: 6:8                  Využití: 1:1                       Rozhodčí: Popelka, Prudík

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F. )–  Blaško, Homola, Semrád, Sobotka, Šerý, Jiskra, Vilímek– Danko, Střecha, Javorka, Brázda, Smutný, Jobák, Fiala, Matějka, Růžička, Trybuček, Vávrů, Bohatý

více zde

16. 05. 2018

Florbalisté slaví postup, shání posily i finance

Florbalový oddíl SK Jihlava  prožil další úspěšnou sezonu. Po loňském tažení družstva žen, které skončilo až ve finále první ligy, to letos byli muži, kteří za celou sezonu nepoznali chuť porážky a soutěž vyhráli, s náskokem šesti bodů před rivaly  z Pelhřimova a Třebíče.

Florbal SK Jihlava
více zde

SK Jihlava - SK Kometa Polička 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12:25 Střecha (Jobák, Smutný), 21:55 Danko (Střecha), 35:18 Danko (Sobotka) – 21:12 Štefka M. (Martinec)

Střely: 27:30      Vyloučení: 6:10                  Využití: 1:0       V oslabení: 1:0                Rozhodčí: Kasner, Diblík

Sestava SK Jihlava: Humlíček (Koch F.) – Sobotka, Homola, Koch J., Šerý, Jiskra, Vilímek –  Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Vávrů, Růžička, Hlavatý, Bohatý